niedziela, 22 października 2017

Historyczne zwycięstwo Aluronu nad Indykpolem [ ZDJĘCIA]

Sobotnie spotkanie Aluronu Virtu Warty Zawiercie z Indykpol AZS Olsztyn pełne było emocji i niespodziewanych zwrotów akcji. W pierwszym secie zawiercianie ambitnie rozpoczęli walkę o zwycięstwo, nie tylko dotrzymywali punktowego kroku rywalom,ale nawet udało im się wyjść na prowadzenie (13:9).

Goście jednak szybko wzięli się do roboty i odrobili straty, kończąc pierwszego seta zwycięstwem 25:21.
Drugi set pięknie rozpoczął Bociek- wprowadzając swoją drużynę na prowadzenie (6:3). Olsztyńscy siatkarze jednak nie opuścili- skuteczne bloki doprowadziły ich do zwycięstwa 25:23.

Kolejny set Jurajrcy Rycerze postanowili wziąć w swoje ręce i dzięki dobrym rozegraniom Pająka i atakom Boćka wyszli na prowadzenie dnie 16:11. Utrzymując spora przewagę punktową wygrali trzeci set 25:18.
Rozgrzanym w walce gospodarzom nie przeszkodziły próby zdobycia każdego cennego punktu przez zespół akademików w czwartym secie. Zacięta rywalizacja, gra "łeb w łeb", ale jednak ogromna determinacja zawiercian pozwoliła im triumfować w kolejnym secie 26:24.

Tie-break był jednak najbardziej emocjonujący- zarówno Aluron, jak i Indykpol nie pozwolili się przeciwnikowi oddalić punktowo- każdy z nich starał się utrzymać możliwie najwyższą przewagę. Ostatnie zdanie należało jednak do Aluronu- to oni postawili "kropkę nad i "w decydującej akcji, wygrywając ostatni set 16:14, kończąc tym samym całe spotkanie sensacyjnym, pierwszym w tym sezonie Plus Ligii z niepokonanym jak do tej pory Indykpolem zwycięstwem 3:2.