niedziela, 8 października 2017

Kolejna porażka Aluronu Virtu podczas drugiego spotkania Plus Ligi

Drugie spotkanie w tym sezonie w Plus Lidze, mimo zaciętej rywalizacji Rycerze jurajscy przegrali na własnej hali 3:0 z Treflem Gdańsk. Pierwszy punkt pierwszego seta należał do gości. Set był bardzo emocjonujący- Trefl Gdańska okazał się bowiem świetnie przygotowany do tego spotkania.

Bardzo szybko wyszedł na ogromne prowadzenie (17:8). W przybliżeniu się do przeciwnika nie pomagały nieudane akcje naszych siatkarzy-  autowa piłka Boćka czy zepsuta zagrywka  Długosza. Pięknym blokiem popisał się Swodczyk. Niestety, nie pomogło to w wygranej- pierwszy set zakończyliśmy miażdżącą przewagą Gdańska 25:12.

Drugi set zapowiadał się lepiej- pomimo pierwszego zdobytego punktu przez gości. Aluron pokazał, że ostro bierze się do walki. Jednak zacięta gra Trefla Gdańsk poprowadziła ich do zwycięstwa kolejnego, drugiego już seta i coraz bardziej zbliżała do wygrani całego spotkania.

Drugi set kończymy wynikiem 25:19 dla Trefla Gdańsk .Najbardziej emocjonujący okazał się trzeci set- tutaj już gra była „punkt za punkt”. Momentami nawet zawierciańscy siatkarze wychodzili na prowadzenie, głównie dzięki pięknym zagrywkom Smitha i de Leona. Przeciwnicy nie pozwolili jednak oddalić się za bardzo punktowo gospodarzom spotkania ( atak Mateusza Miki doprowadza do remisu 21:21). Pięknie atakowali w tej części spotkania Bociek, Swodczyk i de Leon. Niestety, gdy już mieliśmy piłkę setową i ogromną szansę na wygranie tego seta – błąd zagrywki de Leona oddalił nas od tej szansy. Wykorzystali to przeciwnicy- as serwisowy Mc Donnella i błąd Koga jednoznacznie przesądził wynik meczu- trzeci set przegrywamy 24:26, tym samym kończąc całe spotkanie wynikiem 3:0 dla gości z Gdańska.