Reklama

Reklama

czwartek, 11 stycznia 2018

LIST OD CZYTELNICZKI: Wysyp Psich Kup!Otrzymaliśmy dzisiaj od naszej Czytelniczki maila z apelem o pomoc. Problem nie jest błahy- od lat znany nie tylko w Zawierciu, ale i całym kraju. Sprawa dotyczy psich kup na trawnikach.
 „ Apogeum mojej złości nastąpiło w poniedziałek rano, gdy weszłam do klatki i na schodach ujrzałam....

– wielkie psie gó…no. Pragnę podzielić się z Państwem moją ogromną złością i irytacją tym, co dzieje się konkretnie na trawnikach przy ulicach Romana Dmowskiego, Spacerowa, Puławskiego, Pomorska, Słowackiego. 

Co trzeci mieszkaniec tych ulic posiada mniejszego lub większego pupilka w postaci pieska, niestety tylko może z 10 właścicieli sprząta po nich, reszta po prostu traktuje tę okolicę jak jedną wielką oborę, na którą wyprowadza swoje zwierzęta- jak ludzie na wsi swoje krowy, a trawniki to obornik, który ktoś posprząta, tylko właśnie pytanie KTO?
Trawniki są w opłakanym stanie, psy się załatwiają gdzie popadnie, a ludzie sobie odchodzą jakby nigdy nic. Zostawiają nieczystości,


Podejrzewamy, że problem psich kup dotyka nie tylko wymienione ulice w liście, ale sporą część terenów zielonych w mieście.


Za niesprzątnięcie odchodów po psie grozi 500 zł mandatu. Niestety, bardzo trudno jest złapać kogoś na gorącym uczynku, stąd mało który właściciel psa tym się przejmuje. 
W ostatnim czasie, a dokładnie we wrześniu 2017  na terenie Gminy Zawiercie zostało dostawionych 12 szt.( Wartość przedsięwzięcia to 5,5 tysiąca złotych) . Kosze na psie odchody zlokalizowanych m.in. na placu Jana Pawła II przy fontannie, na skwerze przy ul. Reymonta, w Parku Kościuszki, Parku Mickiewicza, w okolicy Skate Parku, na osiedlu Zuzanka oraz koło Przedszkola nr 4. Ale jak  widać na załączonym  zdjęciu  poniżej - kosze nie spełniły  swoich wyznaczonych celów.  Więc  co należy zrobić aby poprawić komfort  spaceru po naszych  osiedlach  lub parkach ?

Może  nam uda się podpowiedzieć właścicielom czworonożnych pupili, co zrobić, aby lepiej zadbać o wspólne dobro jakim są tereny zielone !
Na rynku dostępne są specjalne woreczki na odchody, a także łapki do ich zbierania. Nie musimy mieć kontaktu z psią kupą. Być może jest spora część właścicieli, którzy nie mają pojęcia o takich „wynalazkach”. Prezentujemy je, oto one: Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama

Reklama
Reklama