niedziela, 15 kwietnia 2018

Fenomenalne zwycięstwo Aluronu nad BBTS Bielsko Biała w ostatniej kolejce fazy zasadniczej.

Warta Zawiercie

15 kwietnia na hali przy ul. Blanowskiej Zawierciu  odbyło się ostatnie spotkanie w fazie zasadniczej , w którym to zmierzyli się Jurajscy Rycerze z BBTS Bielsko Biała. Spotkanie rozpoczęło się od kilkupunktowego prowadzenia Aluronu (7:3).

Bardzo dobrym atakiem w pierwszym secie popisał się Hugo zdobywając kilka cennych punktów dla drużyny gospodarzy (11:7). Niezwykle wyrównana gra w pierwszym secie zakończyła się zwycięstwem Aluronu 32:30.

Drugi set goście z Bielska Białej rozpoczęli od początkowo kilkupunktowej przewagi. Szybko jednak dzięki kilku asom serwisowym, świetnym blokom i błędnym zagrywkon zwiększyli prowadzenie, w rezultacie czego zakończyli drugi set wynikiem 16:25.
W trzecim secie siatkarze Aluronu wzięli się mocno do walki i rozpoczęli go zdobywając pierwszy punkt (1:0), po czym utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie (7:4), a wszystko dzięki świetnym atakom Hugo de Leona. 2 asy serwisowe Boćka zwiększyły nasze prowadzenie (11:7) . Kolejne ataki Hugo de Leona utrzymały nasze prowadzenie (17:13; 20:16). Aluronu Virtu Warta Zawiercie kończy trzeciego seta 25:21.
Czwarty set rozpoczęliśmy wynikiem (0:3) dla BBTS Bielsko Biała. Goście utrzymywali prowadzenie (5:8), jednak kolejne świetne zagrywki Hugo de Leona zmniejszyły przewagę gości i doprowadził do remisu (8:8),po czym wyprowadził na gospodarzy na prowadzenie (12:9). Kolejnymi akcjami tylko zwiększyliśmy prowadzenie (15:11). Mimo próby odrobienia strat, BBTS Bielsko Biała kończy czwartego seta przegraną 25:21, tym samym przegrywając całe spotkanie 3:1. Na konto Aluronu Virtu Warta Zawiercie lądują cenne 3 punkty. Statuetkę MPV otrzymał Grzegorz Pająk.