Reklama

poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Rada Gospodarcza przy Prezydencie Miasta Zawiercie przeciwna Referendum w Gminie Zawiercie[Zdjęcia]

W poniedziałek 23 kwietnia w sali sesyjnej  Urzędy  Miejskiego Zawiercie odbyło się posiedzenie Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta  Zawiercie. Przedmiotem posiedzenia było m.in. poruszenie sprawy referendum dotyczącego budowy kopalni rud cynku i ołowiu na terenie powiatu zawierciańskiego oraz...
bezpłatnego publicznego autobusowego transportu zbiorowego na terenie Gminy Zawiercie dla dzieci i młodzieży do ukończenia 15 roku życia i dofinansowania z budżetu Gminy Zawiercie zapłodnienia pozaustrojowego. Podczas dzisiejszego  posiedzenia byli obecni przedstawiciele Stowarzyszenia „Nie Dla Kopalni  Cynku i Ołowiu w Zawierciu” Prezes zarządu – Marek Szeles oraz Wiceprezes zarządu – Mariusz Golenia. Przedstawiciele Stowarzyszenia przedstawili  swoje stanowisko w sprawie  Referendum oraz Kopalni m.in. Jakie zagrożenia na nas czekają,  jeśli kopalnia powstanie, czy kopalnia jest w ogóle potrzebna Gminie Zawiercie oraz Referendum w tej sprawie.

Przypomnijmy że - 6 kwietnia do Urzędu Miejskiego w Zawierciu złożono powiadomienie o zawiązaniu Komitetu Referendalnego. Pełnomocnik tegoż komitetu poinformował, iż jego celem jest przeprowadzenie referendum w sprawie budowy Kopalni Cynku i Ołowiu w Zawierciu oraz wskazał skład 16-osobowego Komitetu:
 Tomasz Dudek-pełnomocnik, Barbara Kozioł, Dariusz Bednarz, Tomasz Pacia, Mariusz Szczygieł, Damian Madejski, Edmund Kłósek, Jerzy Gębala, Zbyszek Wojtaszczyk, Marek Kijas, Justyna Gajek, Izabela Paciej, Agnieszka Domagała, Dawid Porębski, Jerzy Poznański, Marek Machelski.
W ciągu 14 dni Prezydent Witold Grim musi przedstawić informacje, jaką liczbę podpisów należy zebrać w ciągu 60 dni, aby referendum mogło się odbyć, a następnie wyznaczyć termin referendum.

Po wysłuchaniu  przedstawicieli Stowarzyszenia „Nie Dla Kopalni  Cynku i Ołowiu w Zawierciu” Zabrał głos Stefan Rotarski – przewodniczący Rady Gospodarczej, który wyraził swój  sprzeciw  wobec Referendum Budowy Kopalni Cynku i ołowiu oraz  referendum w sprawie bezpłatnego publicznego autobusowego transportu zbiorowego na terenie Gminy Zawiercie dla dzieci i młodzieży do ukończenia 15 roku życia i dofinansowania z budżetu Gminy Zawiercie zapłodnienia pozaustrojowego, który  poparł  każdy z obecnych członków Rady Gospodarczej  przy Prezydencie Miasta Zawiercie.

Przypomnimy, że W ubiegłym tygodniu zawierciańscy radni zaproponowali, aby poszerzyć referendum o dwa dodatkowe pytani.

 
Podczas dzisiejszego  posiedzenia Rady Gospodarczej mogliśmy dowiedzieć się ile mieszkańców Gminy Zawiercie  będzie kosztować  Referendum ! A jest to niemała suma, bo  koszt takiego  referendum to około 130 tys. złotych. W trakcie   posiedzenia,  Rada gospodarcza  jednogłosie  zagłosowała  przeciwko Referendum i na zakończenie zostało odczytane stanowisko  Rady Gospodarczej Przy Prezydencie Miasta  Zawiercie w przedmiocie referendum, który zamieszczamy poniżej
   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama

Reklama
Reklama