Reklama

wtorek, 8 maja 2018

Rusza Budowa Nowego Placu Zabaw w Parku im.Adama Mickiewicza w Zawierciu

Park Zawiercie
Foto: parki.org.pl

Już od  2016 roku  mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi co do placu, że obiekt jest już bardzo wysłużony i coraz bardziej  stwarzał zagrożenie dla bawiących się tam dzieci. Niektóre urządzenia  nawet zdemontowano, ponieważ ich stan nie pozwalał na dalsze użytkowanie.
Na szczęście po długich  oczekiwaniach rozpoczęła się  długo wyczekiwana przez  mieszkańców Zawiercia budowa placu zabaw w Parku im. Mickiewicza koło „Bocianówki”. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace związane z budową obiektu mają zakończyć się do końca Czerwca br. 

Jak Poinformował  Portal KulturalneZawiercie.pl  Marcin Wojciechowski, rzecznik Urzędu Miasta w Zawierciu.
 
- Wartość przedmiotowej inwestycji to ok. 800 tysięcy złotych. Na terenie placu zabaw zamontowane zostaną piramida wspinaczkowa, zestaw zabawowy, drabinki mostki linowe, rura strażacka, zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, zestawy do przewrotów, karuzele, huśtawki dla dzieci w rożnym wieku, zabawy kółko krzyżyk, labirynt, urządzenie kopalnia pisaku i wiele innych.


- Obok placu zabaw tak jak zapowiadaliśmy powstanie fitness i siłownia na świeżym powietrzu wyposażona w stepery orbitreki twister. wszystko to będzie ogrodzone i oświetlone. Urządzenia zostały tak zaprojektowane, aby mogły z nich korzystać dzieci i młodzież w rożnym wieku.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama

Reklama
Reklama