Reklama

Reklama
Reklama

poniedziałek, 4 czerwca 2018

Bartosz Gawryszewski nowym środkowym Jurajskich Rycerzy

Nowy środkowy Aluronu  Virtu Warty Zawiercie  urodził  się 22 sierpnia 1985 w Warszawie. Bartosz Gawryszewski  jest wicemistrzem Europy Kadetów w 2003 roku, brązowym medalistą mistrzostw Polski w sezonie 2004/2005 z Pamapolem AZS-em Częstochowa, dwukrotny Wicemistrz Polski ,dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Polski  Klubowy Wicemistrz Świata , zdobywca Pucharu Polski , zdobywca  Superpucharu  Polski.

 

 W 2001 roku z warszawianami wygrał Mistrzostwa Polski kadetów na Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Nysie. W barwach stołecznego zespołu wywalczył również dwukrotnie złoty medal na mistrzostwach krajowych w kategorii juniorów (2003 w Gubinie i 2004 w Szczecinie). Występy Gawryszewskiego w drużynie MOS Wola z Warszawy zainteresowały działaczy AZS-u Częstochowa, klubu Polskiej Ligi Siatkówki. W 2004 roku z tą drużyną podpisał kontrakt. W pierwszym sezonie gry z częstochowianami wywalczył brązowy medal, pokonując w decydującym starciu Jastrzębski Węgiel. W rozgrywkach ligowych 2005/2006 w meczach o 3. miejsce Pamapol okazał się słabszy od PZU AZS Olsztyn. W następnym roku ponownie częstochowski zespół przegrał rywalizację o brąz. Wówczas drużyna z Częstochowy znów nie zdołała pokonać w decydujących spotkaniach olsztynian. Ponieważ w tym sezonie Gawryszewski pełnił zazwyczaj funkcję rezerwowego, znalazł sobie nowy klub. Przed sezonem 2007/2008 został graczem Jadaru Radom. Po roku gry w drużynie z Radomia, przeniósł się do Asseco Resovii.

Z Resovią zdobył Wicemistrzostwo Polski oraz brązowy medal Mistrzostw Polski. Po dwóch latach przeniósł się z Resovii do Jastrzębskiego Węgla, z którym zdobył klubowe Wicemistrzostwo Świata oraz awansował do Final Four Ligi Mistrzów. Od sezonu 2017/2018 był zawodnikiem Stoczni  Szczecin. Nowy Jurajski Rycerz związał się 2-letni kontraktem z  Aluron Virtu

 

 Zobacz pierwszy wywiad z Nowym Jurajskim Rycerzem 

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama