Reklama

Reklama
Reklama

środa, 13 czerwca 2018

Klub z Zawiercia zamknął skład na nowy sezon

Wypożyczenie z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Kamila Semeniuka zakończyło kompletowanie składu Aluron Virtu Warta Zawiercie na nowy sezon ekstraklasy. Nowy Jurajski Rycerz wypożyczony na rok z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle  urodził się 16 lipca 1996 roku Kędzierzynie-Koźlu.


 Wychowanek kędzierzyńskiego MMKS-u, z którego w 2012 roku trafił do Młodej Ligi ZAKSY. Przez trzy lata gry w tym zespole Kamil zdobył brązowy (2013r.) oraz srebrny medal (2015r.) tych rozgrywek. Młodą Ligę zakończył w sezonie 2015/2016 z tytułem najlepszego zawodnika całego sezonu. W tym sezonie zdobył złoty medal Mistrzostw Polski oraz  podczas  rozgrywek PlusLigi Kamil zdobył dla Koziołków 92 punkty.


Drużynę Aluron Virtu Warta Zawiercie, która minione rozgrywki ekstraklasy zakończyła na 9. miejscu, w nowym sezonie poprowadzi Mark Lebedew,  który w maju zastąpił Włocha Emanuele Zaniniego.

„Zmienił się sternik, dowódca, ale cały sztab szkoleniowy pozostał. Co do zmian w składzie, to wynikły z różnych powodów. Niektórzy zawodnicy chcieli zmienić klub, inni nie wykorzystali szansy w PlusLidze. To nie jest tak, że przyszedł nowy trener i wymienił drużynę. Przyczyny zmian były różne” – wyjaśnił prezes klubu Kryspin Baran dla sport.onet.pl.

Z klubu odeszli: środkowi Maciej Zajder, Mariusz Marcyniak i David Smith, przyjmujący Kamil Długosz, Matej Patak i Hugo de Leon, rozgrywający Kacper Popik i Grzegorz Pająk

Natomiast w Aluronie zostali m.in. atakujący Grzegorz Bociek, Libero - Taichiro Koga oraz Krzysztof Andrzejewski, przyjmujący Michał Żuk, a także środkowy Łukasz Swodczyk.

Klub też może  pochwalić się nowymi transferami. „Jurajskimi  Rycerzami” zostali - białoruski przyjmujący z polskim paszportem Oliega Achrem (z Galatasaray Stambuł), rozgrywający Michal Masny (z  Cuprum Lubin), środkowy Bartosz  Gawryszewski (z Stocznia Szczecin), atakujący Mateusz Malinowski ( z Cuprum Lubin), rozgrywający Arash Dosanjh – reprezentant Australii, który ostatnio grał w Szwajcarii, przyjmujący Marcin Waliński( z MKS Będzin), środkowy Marcin Kania ( z 1 ligowego AZS AGH Kraków)

Do Jurajskich Rycerzy dołączyło  też dwóch wypożyczonych zawodników na jeden sezon – Krzysztof  Rejno oraz Kamil Semeniuk ( z ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama