Reklama

Reklama
Reklama

środa, 27 czerwca 2018

Konkurs Bezpieczny Przedszkolak w Przedszkolu nr 6 w Zawierciu[ ZDJĘCIA]

Przedszkole, Zawiercie

W połowie czerwca w Przedszkolu nr 6 zorganizowany został międzyprzedszkolny konkurs pt. „Bezpieczny Przedszkolak”. Dzieci jako przedstawiciele z dziesięciu przedszkoli w Zawierciu brały udział w bezpiecznej podróży po Polsce.
Podopieczni podróżowali z Zawiercia (gdzie układali herb naszego miasta w postaci puzzli) do Krakowa „mucho-lotem” (tam smok Wawelski spalił zamek, a zadaniem dzieciaków było zwijanie węża strażackiego po ugaszonym pożarze). Po dotarciu w góry dzieci opatrywały rany i stłuczenia bandażami. Kolejnym miejscem jakie „odwiedziły” przedszkolaki była Warszawa – stolica naszego kraju, tam dzieci wzięły udział w teleturnieju „Koło Fortuny”, który sprawdził ich wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, zasadach bezpieczeństwa podczas pożaru, a także zachowania podczas spotkania obcych osób czy zwierząt. Po dużej dawce wiadomości w stolicy dzieci „popłynęły” łódką nad morze. Tam przedszkolaki miały okazję pobawić się w przelewanie wody. Po zakończonej podróży po Polsce dzieci samochodzikami wróciły do naszego miasta – Zawiercia. Celem zorganizowania konkursu o tematyce bezpieczeństwa było rozwijanie umiejętności zapewniających bezpieczeństwo sobie i innym, uświadomienie dzieciom konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia oraz przygotowanie dzieci do właściwego zachowania się w ruchu ulicznym.


 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama