Reklama

Reklama
Reklama

czwartek, 14 czerwca 2018

Radni zdecydowali czy odwołają się od decyzji wojewody śląskiego

Rada Miejska Zawiercie


Dziś  w Urzędzie Miejskim w Zawierciu odbyła się  nadzwyczajna  sesja Rady miejskiej,  w której uczestniczyło tylko 12 radnych. Podczas sesji radni mieli zdecydować czy zostanie  wysłana skarga  do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie zawieszenia uchwały rady miejskiej z 30 kwietnia 2018 roku.
 Przypomnijmy, że w poniedziałek 11 czerwca  Urząd Miejski  w Zawierciu oficjalnie poinformował, że  17 czerwca nie odbędzie  się Referendum, podczas którego mieszkańcy mieli odpowiedzieć na 3 pytanie m.in. Czy jesteś za dofinansowaniem z budżetu Gminy Zawiercie zapłodnienia pozaustrojowego?

Czy jesteś za wprowadzeniem bezpłatnego publicznego autobusowego transportu zbiorowego na terenie Gminy Zawiercie dla dzieci i młodzieży do ukończenia 15 roku życia?, Czy jesteś za lokalizacją na terenie Zawiercia kopalni cynku i ołowiu?. Wojewoda unieważnił uchwałę dotyczącą referendum w Zawierciu, gdyż  stwierdził on nieważność uchwały rady miejskiej z 30 kwietnia 2018 roku.

Podczas nadzwyczajnej sesji rady miejskiej radni zdecydowali, jednogłośnie dwunastoma głosami, że zostanie skierowane odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego od decyzji Wojewody Śląskiego w sprawie referendum dot. budowy kopalni w Zawierciu.


 Zdjęcie Archiwalne/ KulturalneZawiercie.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama