Reklama

środa, 25 lipca 2018

Powstanie kolejny skwer? Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie skweru na Żabkach

Tym razem władze miasta chcą zagospodarować  teren na Żabkach na rogu ulic Piłsudskiego i Parkowej. Czy zapowiada się kolejne miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli przyjemnie spędzać wolny czas?
Termin składania ofert na w/w inwestycje mija w piątek 3 sierpnia o godzinie 9:00. Czas realizacji przedsięwzięcia to maksymalnie 75 dni od dnia podpisania umowy.  Jak można przeczytać na stronach  Urzędu  Miasta Zawiercie, skwer ma powstać w ramach projektu o nazwie “Zagospodarowanie terenów zielonych na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Parkowa”. Po ukończeniu słynnego skweru znajdującego się koło MOPS Zawiercie oraz zakończeniu modernizacji placu zabaw w parku im. Adama Mickiewicza, władze Zawiercia idą za ciosem i chcą upiększyć kolejne miejsce, które do tej pory było zaniedbane i zapomniane. W ramach zagospodarowania terenu na rogu ulic Piłsudskiego i Parkowej w projekcie przewidziano m.in. wykonanie skalniaków z gabionów w formie bloków prostopadłościowych, montaż ławek parkowych, montaż stojaków na rowery, ustawienie donic parkowych, sadzenie krzewów i drzew, montaż opraw oświetleniowych wpuszczonych w ziemię.

Zapytaliśmy mieszkańców Zawiercie, co myślą o nowej inwestycji podczas oglądania Wizualizacji skweru.


Pan Marek – Fajnie, że ktoś  pomyślała o tym  miejscu, tylko szkoda że po wycięciu drzew będzie tu nadmiar słońca 

Pani Grażyna – Sprzedaje na ryneczku  od ponad 5 lat i zamiast  budować kolejną niepotrzebną inwestycje  to miasto powinno pomóc  nam małym przedsiębiorcom

Tomek i Agnieszka- z tego co nam pan pokazał na tablecie zapowiada się ciekawe miejsce na żabkach  i na pewno będziemy tu ze znajomymi przebywać.

Adrian – Tak słyszałem o inwestycji już i uważam, że będzie to betonowe miejsce do tego gdzieś słyszałem ze maja wyciąć  drzewa. A tak poza tym to średnia przyjemność tu będzie odpoczywać  wdychając smrody  z samochodów i przestarzałych autobusów.

Mariola i Paweł – Zamiast  budowy kolejnego miejsca dla osób, które będą spożywać w tym miejscu alkohol, to władze  miasta powinny tuż przed wyborami przedstawić nam mieszkańcom  co zostało zrobione w kierunku Obwodnicy, ściągnięcia prawdziwych inwestorów  do miasta, a nie w roku  wyborczym budować  nie przemyślane inwestycje.

Dagmara, Piotrek, Mariusz, Paulina – Poważnie takie coś tu powstanie ?? Super pomysł, oby jak najwięcej  takich miejsc dla nas młodych, bo to miejsce  tragicznie wygląda  teraz 

 A co państwo  Myśla o nowej inwestycji? Czekamy na państwa  komentarze

 

 

2 komentarze:

  1. Nie róbcie kolejnego betonowego placu. Potrzebna zieleń nie beton.

    OdpowiedzUsuń
  2. Może ktoś pomyślałby o remoncie basenu w Rudnikach i terenu dookoła. Możnaby zrobić tam plac zabaw dla dzieci i przebudować basen.. Myślę że wtedy byłoby to atrakcją dla mieszkańców.. Jak na razie w miejscu gdzie bawią się dzieci i można grać w siatkówkę jest tak czarny piasek że trudno je domyc:)

    OdpowiedzUsuń

Reklama

Reklama
Reklama