Reklama

Reklama
Reklama

środa, 25 lipca 2018

Powstanie kolejny skwer? Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie skweru na Żabkach

Tym razem władze miasta chcą zagospodarować  teren na Żabkach na rogu ulic Piłsudskiego i Parkowej. Czy zapowiada się kolejne miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli przyjemnie spędzać wolny czas?
Termin składania ofert na w/w inwestycje mija w piątek 3 sierpnia o godzinie 9:00. Czas realizacji przedsięwzięcia to maksymalnie 75 dni od dnia podpisania umowy.  Jak można przeczytać na stronach  Urzędu  Miasta Zawiercie, skwer ma powstać w ramach projektu o nazwie “Zagospodarowanie terenów zielonych na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Parkowa”. Po ukończeniu słynnego skweru znajdującego się koło MOPS Zawiercie oraz zakończeniu modernizacji placu zabaw w parku im. Adama Mickiewicza, władze Zawiercia idą za ciosem i chcą upiększyć kolejne miejsce, które do tej pory było zaniedbane i zapomniane. W ramach zagospodarowania terenu na rogu ulic Piłsudskiego i Parkowej w projekcie przewidziano m.in. wykonanie skalniaków z gabionów w formie bloków prostopadłościowych, montaż ławek parkowych, montaż stojaków na rowery, ustawienie donic parkowych, sadzenie krzewów i drzew, montaż opraw oświetleniowych wpuszczonych w ziemię.

Zapytaliśmy mieszkańców Zawiercie, co myślą o nowej inwestycji podczas oglądania Wizualizacji skweru.


Pan Marek – Fajnie, że ktoś  pomyślała o tym  miejscu, tylko szkoda że po wycięciu drzew będzie tu nadmiar słońca 

Pani Grażyna – Sprzedaje na ryneczku  od ponad 5 lat i zamiast  budować kolejną niepotrzebną inwestycje  to miasto powinno pomóc  nam małym przedsiębiorcom

Tomek i Agnieszka- z tego co nam pan pokazał na tablecie zapowiada się ciekawe miejsce na żabkach  i na pewno będziemy tu ze znajomymi przebywać.

Adrian – Tak słyszałem o inwestycji już i uważam, że będzie to betonowe miejsce do tego gdzieś słyszałem ze maja wyciąć  drzewa. A tak poza tym to średnia przyjemność tu będzie odpoczywać  wdychając smrody  z samochodów i przestarzałych autobusów.

Mariola i Paweł – Zamiast  budowy kolejnego miejsca dla osób, które będą spożywać w tym miejscu alkohol, to władze  miasta powinny tuż przed wyborami przedstawić nam mieszkańcom  co zostało zrobione w kierunku Obwodnicy, ściągnięcia prawdziwych inwestorów  do miasta, a nie w roku  wyborczym budować  nie przemyślane inwestycje.

Dagmara, Piotrek, Mariusz, Paulina – Poważnie takie coś tu powstanie ?? Super pomysł, oby jak najwięcej  takich miejsc dla nas młodych, bo to miejsce  tragicznie wygląda  teraz 

 A co państwo  Myśla o nowej inwestycji? Czekamy na państwa  komentarze

 

 

2 komentarze:

  1. Nie róbcie kolejnego betonowego placu. Potrzebna zieleń nie beton.

    OdpowiedzUsuń
  2. Może ktoś pomyślałby o remoncie basenu w Rudnikach i terenu dookoła. Możnaby zrobić tam plac zabaw dla dzieci i przebudować basen.. Myślę że wtedy byłoby to atrakcją dla mieszkańców.. Jak na razie w miejscu gdzie bawią się dzieci i można grać w siatkówkę jest tak czarny piasek że trudno je domyc:)

    OdpowiedzUsuń

Reklama