Reklama

Reklama
Reklama

środa, 4 lipca 2018

Zawierciańscy policjanci radzą, jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą

Policja Zawiercie

W ostatnim czasie na terenie Zawiercia odnotowano kilka kradzieży rowerów. Do pierwszego przestępstwa doszło przed szpitalem przy ul. Miodowej. Właścicielka pozostawiła tam jednoślad przypięty linką do stojaka.


 Po wyjściu ze szpitala zorientowała się, że została okradziona. Utracony rower to damka marki Romet Angel 26 koloru beżowego. Do roweru przypięte była dwa koszyki z pokrowcem. Kolejna kradzież miała miejsce w nocy z 2/3 lipca na jednej z posesji przy ul. Stefanii. Złodziej skradł rower górski marki Kellys koloru czarno-niebieskiego. Pojazd był niezabezpieczony, linka zapięta była tylko wokół rurki.


Aby ograniczyć ryzyko kradzieży warto więc pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

1.  Wyposażyć rower w kilka dodatkowych zabezpieczeń. Część z dostępnych do tego celu klamer czy linek, wykonana jest niestety z materiałów słabej jakości, które bez problemu daje się pokonać podstawowymi narzędziami. Dlatego przed zakupem odpowiedniego zabezpieczenia warto zasięgnąć rady bardziej doświadczonych znajomych lub opinii fachowca. Linki powinny być grube i wytrzymałe.

2.  Nie zapominać o nim i np. pozostawiać na całą noc. Po drodze do domu, wstępując nawet na chwilę do sklepu zabezpieczmy rower porządną linką. Kradzież zabezpieczonego roweru trwa dłużej i naraża złodzieja na zatrzymanie go na gorącym uczynku. Nigdy nie pozostawiajmy nieprzypiętego roweru przed sklepem bądź innym miejscem ogólnie dostępnym!

3.  Nie przypinajmy roweru do krat bądź innych elementów, które raczej stanowią element dekoracyjny budynku niż jego zabezpieczenie. Jeżeli będzie to zbyt cienka krata, złodziej może ją zabrać wraz z rowerem.

4.  Zostawiając rower w piwnicy bądź na balkonie zastanówmy się, czy jest to rzeczywiście dobrze zabezpieczone miejsce.

5.  Zapiszmy numer ramy oraz inne numery nabite na rowerze, a także zróbmy mu zdjęcie. W przypadku kradzieży przekażemy te dane policji.
 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama