Reklama

Reklama
Reklama

poniedziałek, 6 sierpnia 2018

Przejazdy kolejowe pod kontrolą Policjantów z Zawiercia oraz Straży Ochrony Kolei [Zdjęcia]Od godz. 06:00 trwają wojewódzkie działania pn. "Bezpieczny przejazd". Ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w rejonach strzeżonych i niestrzeżonych przejazdów kolejowych.
 Policja z Zawiercia wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei od rana  prowadzą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Reagują na wykroczenia popełniane przez pieszych jak i zmotoryzowanych użytkowników dróg.


Jak podkreślają Zawierciańscy funkcjonariusze:
 - Brawura, pośpiech i nieuwaga to główne przyczyny wypadków na przejazdach kolejowych. Nadal jednak zdarzają się kierowcy, którzy lekceważąc znaki drogowe i obowiązujące przepisy, przejeżdżają przez tory bez wcześniejszego zatrzymania pojazdu. Zdarzają się również piesi, którzy przechodzą przez przejazd przy opuszczonych zaporach lub chodzą po torowisku. Dzisiejszym zadaniem policjantów ruchu drogowego i funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei jest dyscyplinowanie takich kierowców i pieszych.

Źródło oraz Zdjęcia: KPP Zawiercie


 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama