Reklama

Reklama
Reklama

wtorek, 9 października 2018

Na ulicach Zawiercia widać walkę wyborczą. Plakaty i banery niszczone na potęgę [ZDJĘCIA]

Niszczenie banerów, zaklejanie i kradzież plakatów na terenie Zawiercia - to codzienność kampanii wyborczej. Niewiele spraw trafia jednak na policję. Zgodnie z kodeksem wykroczeń (art.67 lub 124), za zaklejanie plakatów, ich niszczenie, usuwanie, zamalowywanie i czynienie ich nieczytelnymi grozi kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.
W ostatnim czasie bardzo dużo informacji można było przeczytać w media społecznościach na prywatnych kontach  kandydatów, startujących z komitetów m.in. Niezależna Alternatywa Wyborcza oraz Zawiercie OdNowa  do Rady Miasta lub Powiatu. Sądząc po liczbie zniszczonych banerów walka wyborcza w powiecie Zawierciańskim jest naprawdę gorąca. Sami kandydaci nie kryją również emocji.

- Kampania ruszyła pełną parą jednak od samego początku zauważalna jest "niezdrowa" konkurencja. Oczywiste jest że każdy z kandydatów chce wygrać, ale posuwanie się do takich "chwytów" jak zrywanie czy niszczenie banerów, choć towarzyszy każdej kampanii, uważam po prostu za nic innego jak oznakę słabości, ,chamstwa i obawy przed kontrkandydatem.

Mnie osobiście zniszczono kilka banerów, a dwa po prostu zerwano i zapewne wyrzucono. Myślę, że w moim przypadku jest to po części spowodowane tym, że jak już niejednokrotnie słyszałem jestem dla niektórych niewygodnym kandydatem na radnego z racji mojego w pełni świadomego zadeklarowania co do przekazywania przeze mnie comiesięcznej diety na cele charytatywne .Szczerze w chwili obecnej nie przywiązuję już do tego większej wagi,  bo wiem, że cel, który sobie wyznaczyłem jest szczytny i wielu mnie w tym popiera. Wszyscy widzą, że Zawiercie wygląda jak jedna wielka ściana z banerami i choć niejednej osobie  z pewnością  to przeszkadza to proszę jednak być wyrozumiałym w tej kwestii, bo potrwa to już na szczęście niedługo, a czas kampanii wyborczej niestety wiąże się z takimi "atrakcjami" – mówi Damian Madejski, kandydat do Rady Miasta


-------------------------------------------------------------
Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kulturalnezawiercie@gmail.com
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama