Reklama

Reklama
Reklama

wtorek, 20 listopada 2018

Otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki w Zawierciu[ ZDJĘCIA]


Wczoraj (19 listopada) w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu została otwarta oficjalnie baza rodzin  Szlachetnej Paczki  z regionu obejmującego Zawiercie, Łazy oraz Porębę.


 Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja, która jak żaden inny projekt, łączy działania setek tysięcy osób. Misją Paczki jest służyć ludziom w ich rozwoju.

 

- Od dzisiaj(19listopada) każdy darczyńca, który chciałby zrobić komuś paczkę, może dowiedzieć się wszystkiego o danej rodzinie, poznać jej historię. Bazę najuboższych rodzin zamieściliśmy w Internecie na stronie Szlachetnej Paczki- mówi Katarzyna Ferdyn, liderka Szlachetnej Paczki w Zawierciu

 

Rodzinę można wybrać spośród siedmiu kategorii, które się wyświetlą na stronie  www.szlachetnapaczka.pl.

Chore niepełnosprawne dziecko, rodzina wielodzietna, starość i samotność, nieszczęście, samotny rodzic, choroba/niepełnosprawność w rodzinie, inne.

W dniach 9-10 grudnia odbędzie się finał Szlachetnej Paczki.  Do tego czasu trzeba będzie przygotować paczkę dla wybranej rodziny. Paczkę taką przywozimy do magazynu, który znajduje się Szkole Podstawowej nr 5 w Zawierciu

Przy opisie każdej rodziny zamieszczono listę najpotrzebniejszych rzeczy.

 

 - Wśród wyjątkowych potrzeb jest żywność, środki czystości i obuwie. Są rodziny, które żyją bez pralki czy lodówki. Szczególnie w przypadku rodzin wielodzietnych to sprzęty, bez których trudno się obejść - mówi wolontariuszka.

 

W otwarciu bazy rodzin Szlachetnej Paczki w Zawierciu uczestniczyli zaproszenie goście m.in. Dyrektorzy zawierciańskich szkół, przedstawiciele poszczególnych firm oraz samorządowcy z Zawiercia oraz Poręby.

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama