Reklama

Reklama
Reklama

czwartek, 6 grudnia 2018

Uczniowie z Zawiercia o mało nie pojechali na wycieczkę uszkodzonym autobusem [ZDJĘCIA]


Policja Zawiercie

Jak ważna jest kontrola autobusu przed wyjazdem przekonali się o tym opiekunowie oraz dzieci z jednej ze szkół podstawowych z Zawiercia.6 grudnia  Policjanci z zawierciańskiej drogówki, jak zawsze przyjechali w wyznaczone miejsce, aby sprawdzić stan techniczny, trzeźwość oraz dokumenty  przewoźnika, który w dzisiejszym  dniu miał przetransportować dzieci z Zawiercia  do Katowic.

Podczas kontroli trzech  autokarów, policjanci w jednym z nich ujawnili nieszczelność układu hamulcowego. Stróże prawa po skontrolowaniu autokaru przed wyjazdem bezwzględnie zakazali kierowcy dalszej jazdy i zatrzymali mu dowód rejestracyjny i skierowali decyzję administracyjną do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach.

Policjanci z zawierciańskiej drogówki  przypominają, że każdego  dnia organizatorzy mogą zgłaszać chęci kontroli autokarów z kilkudniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie pod numerem tel: 32 6738 290 lub za pomocą poczty elektronicznej: rd@zawiercie.ka.policja.gov.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama