Reklama

Reklama
Reklama

czwartek, 17 stycznia 2019

Coraz więcej pijanych kierowców na zawierciańskich drogach – w dodatku bez uprawnieńPrzestraszyć ich trudno, ale złapać coraz łatwiej-udowodnili  to Policjanci z Wydziału Ruchu  Drogowego z Komendy Powiatowej w Zawierciu. Pomimo niekorzystnych warunków na drodze  policja zatrzymała aż 3 nietrzeźwych kierowców w ciągu  dwóch dni.
Do pierwszego z zatrzymań doszło w poniedziałek  14 stycznia około 16.30 w miejscowości  Poręba. Policjanci  Zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który kierował peugeotem , pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mając 2 promile alkoholu  w organizmie.

We wtorek  kilka minut po 7.00 na ul. Mrzygłodzkiej   policjanci zatrzymali kierowcę fiata doblo którego przebadali  alkotestem  i jak się okazało, miał prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie. Do kolejnego  zatrzymania kierowcy na podwójnym gazie doszło tego samego dnia tuż  po godz. 14:00. Kierowca poruszając  się  drogą krajową nr 78, został zatrzymany do rutynowej kontroli i jak się  okazało, bardzo słusznie. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 0,7 promila.

Nie tak dawno,  bo w listopadzie 2018 roku, w ciągu trzech dni policja zatrzymała aż sześciu nietrzeźwych kierowców na drogach  naszego powiatu. Jeden z kierowców stał się nawet niechlubnym  rekordzistą w tym czasie  - Badania alkotestem wykazały, że mając w organizmie ponad 3,2 promila alkoholu kierował samochodem.
 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama