Reklama

Reklama
Reklama

czwartek, 7 lutego 2019

Już po raz trzeci Zawiercie zatańczyło przeciwko przemocy[ZDJĘCIA]


Taniec Zawiercie

W czwartek 7 lutego na Placu Jana Pawła II  już po raz trzeci Zawiercie zatańczyło przeciwko przemocy w ramach ogólnopolskiej akcji NAZYWAM SIĘ MILIARD/One Billion Rising.


One Billion Rising to ogólnoświatowy protest w formie tańca, który zwraca uwagę na przemoc wobec dziewcząt i kobiet, przede wszystkim na najbardziej drastyczny, wciąż lekceważony jej przejaw – przemoc seksualną.

 

Dlatego w 2019 roku tematem wiodącym akcji Nazywam się Miliard/ One Billion Rising w Polsce jest kwestia zgody na kontakty intymne.

 

Wiele krajów zmieniło swoje prawo dotyczące przemocy seksualnej, uznając, że  seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem. To bardzo ważne zmiany. W Polsce cały czas to kobieta/ dziewczyna musi udowodnić, że powiedziała wystarczająco głośno i wyraźnie „nie”, aby udowodnić winę gwałciciela. A jeśli spała albo ktoś jej wrzucił pigułkę gwałtu? Jak mogła to zrobić?

 

W wydarzeniu  uczestniczyli mieszkańcy Zawiercia oraz wolontariusze ze I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Zawierciu. A organizatorem była Fundacja z Pomysłem.

 

Zdjęcia: I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Zawierciu
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama