Reklama

Reklama
Reklama

poniedziałek, 4 lutego 2019

Kolejni nietrzeźwi kierowcy w rękach zawierciańskiej drogówki.

Mimo częstych działań policji zmierzających do wyeliminowania nietrzeźwych kierowców, w minionym weekend doszło do kolejnych zatrzymań.


 Zawierciańska drogówka w piątkowy poranek w miejscowości Łany Średnie w gminie Żarnowiec zatrzymała 40-letnią kobietę mającą we krwi 1 promil alkoholu, która kierowała Toyotą. Tego samego dnia zatrzymano jeszcze 2 pijanych kierowców- 34-letniego mężczyznę w miejscowości Chlina (gm. Żarnowiec) mającego blisko 2 promile alkoholu oraz w Wierbce 42-latka, który prowadził Fiata z 0,8 promila alkoholu we krwi. Do kolejnych zatrzymań doszło w niedzielę i poniedziałek nad ranem- w Pilicy 50-letni mężczyzna poruszający się samochodem marki Seat miał w organizmie rekordowe  2,3 promila alkoholu, a kolejny 40-letni kierowca Skody- 0,6 promila. Z kolei w nocy z niedzieli na poniedziałek dalszą jazdę przerwano kierowcy Opla Corsy, który w wydychanym powietrzu miał 1,5 promila alkoholu.


Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę i zdrowy rozsądek oraz przypomina, że kierowanie samochodu pod wpływem alkoholu to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat. A co najważniejsze- wsiadając do samochodu po alkoholu, stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla pozostałych uczestników ruchu drogowego i może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

 

1 komentarz:

  1. Żeby chociaż miesiąc odsiadki dostawali od razu byłoby inaczej, a tak z prawem jazdy czy bez i tak dalej piją i jeżdżą

    OdpowiedzUsuń

Reklama