Reklama

Reklama
Reklama

czwartek, 7 lutego 2019

Szpital w Zawierciu z nowoczesnymi windami do przewozu osób niepełnosprawnych. [ZDJĘCIA]


Szpital Zawiercie

Szpital Powiatowy w Zawierciu w ostatnim czasie wzbogacił się o trzy nowoczesne windy. A to wszystko dzięki dofinansowaniu przez Państwowy  Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


 "Modernizacja dźwigów szpitalnych w ciągach komunikacyjnych w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu" to nazwa zrealizowanego zadania, w ramach którego dokonano zakupu i montażu trzech dźwigów osobowych.  Nowoczesne windy w  szpitalu zostały zamontowane między innymi w pawilonie B, C oraz D. Każda z nich  znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie -   Izby Przyjęć, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Zakładu RTG, Zakładu Rehabilitacji, Oddziału Opieki Paliatywnej i Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego z Pododdziałem Skórno-Wenerologicznym.


Głównym  celem wymiany wind w Szpitalu Powiatowy w Zawierciu jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu pacjentów oraz ułatwienie przemieszczania się osób niepełnosprawnych pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. W kabinach wind znajdują  się systemy  informacji multimedialnej, a dodatkowo przyciski  posiadają oznaczenia w postaci symboli Braille’a. Nie można  też zapomnieć o dźwiękowej  informacji,  na  której kondygnacji aktualnie znajduje się  winda.
Zdjęcia: Szpital Zawiercie

 2 komentarze:

  1. Tylko żeby te windy były dostosowane do wózków a nie jak te które zamontowali do przewozu pacjentów a łóżka szpitalne się nie mieszczą w drzwi

    OdpowiedzUsuń
  2. Windy już są to teraz poproszę o wózki gdyż będąc ostatnio w szpitalu z niepelnosprawnym ojcem nie zauważyłam ani jednego wózka w pobliżu izby przyjęć. Ludzie niepelnosprawni zgłaszają się do szpitala również na różne badania i jak mają dojść chociażby do windy?

    OdpowiedzUsuń

Reklama