sobota, 16 marca 2019

Kolejne 3 punkty na koncie Viretu CMC Zawiercie[ZDJĘCIA]

W piątkowy wieczór, w hali przy ul. Blanowskiej 40 w Zawierciu, miejscowi szczypiorniści zmierzyli się z gośćmi z Kielc- PGE Vive II Kielce. Już od początku spotkania na prowadzenie wyszedł Viret CMC Zawiercie po trafieniach Wójcika, Kurzawy i Zagały.

Niezwykle skuteczny okazał się też Artur Makaruk, dzięki któremu po 21 minutach meczu tablica pokazywała już wynik 13:7 dla gospodarzy. Gościom udało się jedynie zbliżyć do Viretu na jedną bramkę. Po przerwie piłkarze ręczni z Kielc postanowili iść za ciosem, jednak to Viret w dalszym ciągu utrzymywał prowadzenie i tym razem już dość znaczące, bo aż siedmiombramkowe. Goście mimo ogromnych starań nie byli w stanie przeciągnąć Viretu na tablicy wyników. W rezultacie spotkanie zakończyło się spektakularnym zwycięstwem Viretu CMC Zawiercie nad PGE Vive II Kielce 30:24.

Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji- w przerwie spotkania młodzi adepci Fabryki Handbalu mogli wziąć udział w konkursie, w którym nagrody w postaci książek wręczał sam Prezydent Miasta Łukasz Konarski wraz z prezesem klubu Janem Witkowskim. Ponadto rozstrzygnięto także konkurs dla publiczności, a zwycięzcy otrzymali karnety do siłowni Interfit.

Niecodziennym zakończeniem spotkania było uroczyste odśpiewanie 100 lat dla Pawła Wójcika,który obchodził właśnie swoje 18 urodziny.  Z tej okazji prezes klubu Viret CMC Zawiercie wręczył mu prezent ufundowany przez zarząd klubu.