Reklama

Reklama
Reklama

piątek, 8 marca 2019

Mali pacjenci Szpitala Powiatowego w Zawierciu otrzymali nową bibliotekę[ZDJĘCIA]


7 marca Fundacja Zaczytani.org we współpracy z firmą Provident Polska przekazała Szpitalowi Powiatowemu w Zawierciu Zaczytaną Bibliotekę. Uroczystemu otwarciu towarzyszyło spotkanie czytelnicze z aktorem Michałem Rolnickim.
To już 52. biblioteka, którą Fundacja Zaczytani podarowała placówce medycznej w województwie śląskim. Tym razem półka stanęła na Oddziale Dziecięcym.

 

Fundacja Zaczytani.org poza zbieraniem książek i otwieraniem bibliotek na oddziałach szpitalnych prowadzi również program wolontariacki. Codziennie wolontariusze fundacji odwiedzają dzieci w szpitalach w 7 największych miastach w Polsce. Spotkania poświęcone są wspólnemu czytaniu i procesowi bajkoedukacji. Bajkoedukacja to proces, w którym dzieci, dzięki wspólnemu czytaniu, rozmowie i zabawie, oswajają swoje uczucia i emocje.

 

Punktem kulminacyjnym uroczystego otwarcia biblioteki było spotkanie z Michałem Rolnickim. Aktor przeczytał dzieciom książkę o przygodach Elmera - słonia w kratkę.

 

- Czytanie małym pacjentom to dla mnie naprawdę duża radość. Dzieci często mocniej przeżywają literaturę niż my dorośli. Dlatego czytanie książek to doskonały sposób na pokazywanie najmłodszym otaczającego ich świata i tłumaczenie panujących w nim zasad. - powiedział Michał Rolnicki

 

Źródło oraz Zdjęcia : Zaczytani.org 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama