Reklama

Reklama
Reklama

piątek, 8 marca 2019

Mieszkańcy wypowiedzieli się na temat budowy galerii handlowej - podczas Konsultacji Społecznych [ZDJĘCIA]

Zawiercie Urząd

W czwartek 7 marca  w Sali narad  w Urzędzie Miejskim w Zawierciu odbyły się Konsultacje  dot. budowy galerii handlowej na terenie Zawiercia. 
Jako  pierwszy  głos zabrał Mirosław Zakrzewski, który w imieniu Stowarzyszenia Kupców Zawierciańskich – zwrócił  uwagę ,że z plakatu  zapowiadającego Konsultacje można  było zrozumieć , że władze miasta zamierzają  zlikwidować "ryneczek". Po  swojej  wypowiedzi  w ręce przedstawiciela  urzędu  złożył wniosek z podpisami  mieszkańców Zawiercia, na podstawie  którego,  władze miasta  mają się  jednoznacznie  określić  czy targowisko zostanie nienaruszone  na swoim  miejscu. Maciej Zaremba, dyrektor Agencji Rozwoju Zawiercia  zapewniał,  że Ryneczek nie zostanie zlikwidowany  nawet jeśli zostanie wybudowana Galeria Handlowa.

Podczas  Konsultacji  obecna Ilona Kaczmarczyk, prezes zarządu Społem PSS w Zawierciu –niejednokrotnie  podczas  swoich  wypowiedzi przytaczała , że  galeria handlowa zniszczy handel tradycyjny i drobny. Pytała  też  w jaki sposób zawierciańscy przedsiębiorcy mają konkurować z cenami proponowanymi przez markety wielkopowierzchniowe.

- Chodzę do Społem, bo tam nigdy nie ma kolejek. Jestem bardzo zadowolona. Chodzę na ryneczek. I z zakupów na pewno nie zrezygnuję w tych miejscach nawet  jak  w Zawierciu otworzy się  Galeria  lub inny obiekt wielkopowierzchniowe -  mówiła jedna z mieszkanek miasta.
Jeden z mieszkańców zwracał natomiast uwagę, że dużych marketów nie powinno się wpuszczać do centrum miasta, bo miasto już  bez  obwodnicy tonie w codziennych korkach.

W trakcie  Konsultacji  padło  też  pytanie  czy  to prawda , że  w Zawierciu ma zostać wybudowany sklep sieci Kaufland?
Na to pytanie  odpowiedział Skarbnik gminy Zawiercie Marcina Gawłowicz:  

- Nowy obiekt wielkopowierzchniowy  zostanie wybudowany przy DK78 na terenie po dawnej Zafamie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama