Reklama

Reklama
Reklama

poniedziałek, 18 marca 2019

Nowe fakty ws. sędzi z ZawierciaJak  podało dziś TVP Info , w piątek 15 marca kobieta została zawieszona w czynnościach sędziowskich. Dodatkowo  przez okres 30 dni do 15 kwietnia sędzia nie będzie mogła orzekać, poinformował w rozmowie z portalem tvp.info prezes sądu dyscyplinarnego w Katowicach.
 Sędzia Wojciech Głowacki dodał , że jutro (19 marca) wylosowany zostanie skład sędziów, który orzeknie co do dalszego losu sędzi.

Do zdarzenia doszło we wtorek 12 marca tuż po  godz. 13:00 . Patrol policji zauważył dziwne zachowanie kobiety za kierownicą. Wcześniej uderzyła w drzewo i odjechała z miejsca zdarzenia .Funkcjonariusze zatrzymali ją dopiero kilka ulic dalej. Okazało się, że samochód prowadziła 54-letnia sędzia, która na co dzień pracuje w Sądzie Rejonowym w Zawierciu i orzeka w wydziale cywilnym  - podaje serwis rmf24.pl . Badanie alkomatem w pierwszej próbie wykazało 1,05 mg alkoholu, czyli około 3 promili. W dniu zdarzenia Małgorzata M.-N  nie była w pracy. Przebywała na zwolnieniu lekarskim.

Sędzia nie może być zatrzymany ani pociągnięty do odpowiedzialności karnej bez zezwolenia właściwego sądu dyscyplinarnego. Do czasu wydania uchwały zezwalającej na pociągnięcie sędziego do odpowiedzialności karnej wolno podejmować tylko czynności niecierpiące zwłoki. Na chwilę  obecną prokurator nie  wystąpił jeszcze uchylenie immunitetu 54-letniej sędziny z Zawiercia .

Źródło własne oraz tvp.info


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama