Reklama

Reklama
Reklama

niedziela, 10 marca 2019

Pierwsza edycja Zawierciańskiego Dnia Kobiet zakończona sukcesem[ZDJĘCIA]

W niedzielę 10 marca na hali OSiR przy ul. Moniuszki 10 w Zawierciu odbyła się pierwsza edycja Zawierciańskiego Dnia Kobiet. Impreza rozpoczęła się od występu tanecznego uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zawierciu- najpierw wystąpili uczniowie klasy trzeciej gimnazjum, a potem dołączyli do nich młodsi koledzy.

 Kolejnym punktem programu był pokaz zumby Martyny Gawlik. Tuż po nim na scenę wkroczyły dziewczyny z siłowni Power Fit z pokazem krótkiego, ale jakże intensywnego treningu – dobrego dla każdego, dla mniej i bardziej zaawansowanych amatorów zdrowego trybu życia. W  między czasie wszyscy zgromadzeni mogli wysłuchać wykładu ginekolog Marii Bieniec na temat podstawowej wiedzy z zakresu jakże ważnego dla każdej kobiety- kiedy należy wybrać się na wizytę do ginekologa i jak się do takiej wizyty przygotować, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas niej oraz jak dbać o swoje zdrowie i jak ważna jest profilaktyka. W kontynuacji tematu dotyczącego zdrowia o znaczeniu jogi i aktywności fizycznej krótko opowiedziała Anna Bieniec- fizjoterapeuta oraz Jakub Baron- trener personalny, instruktor karate. Kolejnym punktem był pokaz samoobrony dla kobiet prowadzony przez Andrzej Jabłońskiego, podczas którego instruktor pokazał kilka podstawowych chwytów do obrony w chwili zagrożenia. 

 

Gwiazdą wieczoru była Aleksandra Płóciennik, która rozpoczęła swój występ od piosenki z repertuaru Alicji Majewskiej wprost idealnej na tą okazję- pt. „Być kobietą”. W trakcie całego „kobiecego spotkania” można było skorzystać z usług partnerów, którzy na swoich stoiskach oferowali makijaże; degustację produktów dietetycznych, słodkich ciast, a także wędlin; porady z zakresu kosmetologii, medycyny, zdrowego trybu życia i odżywiania oraz odchudzania. Ponadto do dyspozycji była także fotobudka.


Niedzielne święto kobiet miało także cel charytatywny- podczas imprezy zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację Wiktorii Cymer oraz  Karoliny Bebel.

 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama