Reklama

Reklama
Reklama

wtorek, 12 marca 2019

Policja z Zawiercia Podsumowuje wczorajszą Akcję "Trzeźwość".Podczas  poniedziałkowej Akcji "Trzeźwość" od godz. 5.00 do 22.00 kilka policyjnych patroli skontrolowało na drogach całego powiatu ponad  1000 kierowców. Mundurowi zatrzymali czterech  nietrzeźwych użytkowników dróg .
Rekordziści mieli blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Do pierwszego z zatrzymań doszło w Górze Włodowskiej -  tuż  po godz. 6.00 policjanci zatrzymali 43-letniego kierowcę passata. Jak się  okazało mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie.

 - Do kolejnego  zatrzymania kierowcy na podwójnym gazie doszło w tym samym czasie na ul. Kościuszki w Żarnowcu, gdzie  39-letni mężczyzna, kierujący oplem był  po spożyciu alkoholu.

- Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany o godz. 7.00 na ul Myszkowskiej w miejscowości Góra Włodowska. 49-letni kierowca peugeota wydmuchał ponad 0,5 promila.

 - Po godz. 10.00 na ul. Przyjaźni policjanci udaremnili dalszą jazdę pijanemu motorowerzyście. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało u 43-letniego zawiercianina prawie 3 promile alkoholu.

Nie chlubnym rekordzistą  wczorajszej  policyjnej  akcji  "Trzeźwość" był   kierowca forda modeno -  w organizmie  miał prawie 4 promile alkoholu. Dodatkowo nie posiadał także prawa jazdy, które utracił kilka lat temu za podobne przestępstwo.

Nie tak dawno,  bo w styczniu 2019 roku, w ciągu jednego dni , policja zatrzymała aż sześciu nietrzeźwych kierowców na drogach  naszego powiatu. Jeden z kierowców stał się nawet niechlubnym  rekordzistą w tym czasie  - Badania alkotestem wykazały, że mając w organizmie ponad 3,2 promila alkoholu kierował samochodem.
Źródło : KPP Zawiercie

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama