Reklama

Reklama
Reklama

czwartek, 7 marca 2019

Policjanci z Zawiercia rozpracowali szajkę okradającą sklepy na terenie województwa śląskiego i opolskiego [FILM]

 Na  początku  tygodnia  policjanci z Wydziału Kryminalnego zawierciańskiej komendy zatrzymali w Zabrzu  dwóch  mężczyzn w wieku 39  oraz 28 lat. Obaj panowie mają na swoim koncie włamania do obiektów handlowych oraz  liczne  kradzieże sklepowe.


 Z zebranych  informacji  jakie  posiadają policjanci wynika, że:

-  Obaj  mężczyźni wchodzą  w skład grupy, która w minionym roku dwukrotnie okradła sklep w Ogrodzieńcu. Łupem złodziei były wysokogatunkowe alkohole, papierosy oraz artykuły spożywcze i przemysłowe. Sprawcy wykorzystywali chwilową nieuwagę personelu sklepu i wyjeżdżali z niego wypełnionymi po brzegi wózkami.- czytamy w komunikacie KPP w Zawierciu

Większość przestępstw popełnili na terenie województwa śląskiego i opolskiego. W sumie skradli łup o wartości 100 tys. złotych.

W środę 6 marca na wniosek  prokuratury  oraz policji, Sąd Rejonowy w  Zawierciu wydał  nakaz zatrzymania 39-latka, którego podejrzewa się o 25 kradzieży i 2 włamania do obiektów handlowych, na trzy miesiące. Natomiast wobec jego młodszego wspólnika prokurator zastosował policyjny dozór, gdyż  28- latek uczestniczył w 9 kradzieżach i jednym włamaniu. Mężczyznom  za  dotychczasowe  przestępstwa grozi  teraz do 10 lat więzienia. 

Natomiast trzeciego wspólnika mężczyzn policjanci zatrzymali miesiąc wcześniej. 38-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór uczestniczył w 27 kradzieżach i jednym włamaniu. Sąd postanowił, że również on najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami.

źródło oraz film; KPP Zawiercie


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama