Reklama

Reklama
Reklama

piątek, 12 kwietnia 2019

Konferencja w Zawierciu. Porozmawiamy o otyłości i cukrzycy[ZAPOWIEDŹ]Konferencja odbędzie się w poniedziałek (15 kwietnia) w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w Zawierciu (ulica Piastowska 1, sala 203). Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa około trzech godzin.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Poseł na Sejm RP i wiceprzewodnicząca Komisji Zdrowia Sejmu RP dr n. med. Beata Małecka-Libera oraz prezydent Zawiercia Łukasz Konarski. W konferencji weźmie udział również m.in. doktor nauk o kulturze fizycznej Krystyna Kwaśna, prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

 

Zaplanowano także spotkania z diabetologiem, dietetyczką, psychologiem i rehabilitantką. Uczestnicy poznają również nowe metody na pozbycie się otyłości.

 

Podczas konferencji w Zawierciu będzie można dowiedzieć się więcej na temat specjalnego programu realizowanego przez firmy Telecare S.A. oraz EMI-MED. Organizowane są bezpłatne badania, dzięki którym dowiemy się czy jesteśmy w grupie ryzyka, jeśli chodzi o cukrzycę i otyłość.

 

Warunki, które trzeba spełnić, by zostać przebadanym, są bardzo proste: wystarczy mieszkać w województwie śląskim i być aktywnym zawodowo. W przypadku badań dotyczących cukrzycy Telecare i EMI-MED zapraszają osoby w wieku od 35 do 64 lat, a jeśli chodzi o nadwagę i otyłość - program obejmuje mieszkańców regionu, którzy mają od 18 do 40 lat.

 

To jednak nie wszystko, ponieważ osoby, u których stwierdzona zostanie nadwaga lub otyłość, zostaną zakwalifikowane do kolejnego etapu programu. Dzięki temu mogą liczyć na bezpłatne konsultacje z dietetykiem, fizjoterapeutą oraz psychologiem. Program jest sfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejskiego Funduszu Społecznego). Potrwa do 2021 roku.

 

-------------------------------------------------------------

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kulturalnezawiercie@gmail.com
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama