niedziela, 14 kwietnia 2019

Po dramatycznym spotkaniu Viretu CMC przegrał z wiceliderem z Kielc[ZDJĘCIA]

Viret CMC

Po 10 minutach zawiercianom udało się odskoczyć na dwie bramki za sprawą Marcina Kurzawy, ale już w 20. minucie trafił Jakub Bulski i mieliśmy remis (10:10). Daniel Boszczyk pewnie wykorzystywał rzuty karne, ale gospodarze odpowiadali trafieniami Kurzawy i Sergiusza Zagały.

Po zmianie stron AZS UJK wypracował sobie trzy bramki przewagi. Gospodarze nie mogli znaleźć recepty na skuteczne rzuty z drugiej linii autorstwa Krzysztofa Bernackiego, ale w końcu - również dzięki świetnym interwencjom Marcina Pietruszki - udało im się złapać kontakt. Po rzutach Artura Makaruka i Kurzawy mieliśmy remis 29:29.

Niestety, było też wiele pozasportowych emocji, a sędziowie (Tymoteusz Dobrzański i Wiktor Suchodolski) podjęli sporo kontrowersyjnych decyzji. Trenerzy obu zespołów byli w szoku po niektórych werdyktach. W jednej sytuacji rywal przeszkadzał Makarukowi w rozpoczęciu szybkiej kontry, ale pomimo tego zawiercianie rzucili bramkę. Sędzia odgwizdał natomiast... faul na Makaruku i nie uznał bramki, a przy tym nie odesłał zawodnika z Kielc na dwie minuty kary. Gdy podopieczni Mariusza Szczygła osiągnęli remis, to boisko - ze względu na dyskusyjne dwie minuty kary - musiał opuścić Igor Zagała.

W końcówce gospodarzom zabrakło też szczęścia, ponieważ po rzutach Pawła Wójcika i S. Zagały piłka odbijała się od słupka. Do tego w kluczowych momentach świetnie bronił bramkarz kielczan - Filip Jastrząb. Ostatecznie kielczanie wygrali 33:29.
Jeżeli chodzi o raport medyczny, to Igor Zagała stracił zęba, a Piotr Szafarczyk doznał urazu kręgosłupa i z hali przy ulicy Blanowskiej zabrała go karetka.

W trakcie spotkania zbierano pieniądze na rehabilitację Karoliny Bebel, 27-letniej zawiercianki, która została ciężko ranna w wypadku samochodowym. W przerwie wystąpiły dziewczęta ze Szkoły Tańca OleOla i podsumowano konkurs dla kibiców, w którym do wygrania były wejściówki do klubu Interfit w Zawierciu oraz gadżety ufundowane przez sponsorów klubu - Hutę CMC Poland w Zawierciu oraz Urząd Miejski w Zawierciu.
Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski otrzymał podziękowania za wspieranie rozwoju piłkarzy ręcznych Viretu CMC. Statuetkę wręczył prezes klubu - Jan Witkowski.