Reklama

Reklama
Reklama

czwartek, 23 maja 2019

Odbyły się szkolenia nt. Przeciwdziałania i reagowania na zażywanie dopalaczy i środków psychoaktywnych wśród młodzieży.

22 maja w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbyło się szkolenie dla pracowników instytucji pełniących rolę pieczy zastępczej, a jego temat to „Dopalacze i środki psychoaktywne jako źródło zagrożenia wychowanków pieczy zastępczej”.  

 

Szkolenie rozpoczęło się od przedstawienia rangi problemu. Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Benc przedstawiła krótko tematykę szkolenia- że jego celem jest „wypracowanie procedur dotyczących zasad postępowania w przypadku wystąpienia w ośrodkach dopalaczy i substancji psychoaktywnych”.


Pracownicy Szpitala Powiatowego w Zawierciu omówili o medycznych skutkach zażywania dopalaczy i innych pochodnych substancji, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu mówili z kolei o skali problemu na terenie Zawiercia. W prelekcji udział wzięli także funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który na konkretnych przykładach przedstawili w jaki sposób najlepiej rozpoznać wśród młodzieży zażywanie dopalaczy i innych środków odurzających. W kwestii uzależniania i o możliwych sposobach leczenia tego uzależnienia mówiła psycholog i specjalista terapii uzależnień – Małgorzata Polecińska.


W szkoleniu udział wzięli także Sławomir Janicki – dyrektor Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Zawierciu, Dagmara Kokowska – Smok – radca prawny Starostwa Powiatowego w Zawierciu, Bożena Szydlik – naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego oraz Jolanta Rowecka – dyrektor Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej.

 -------------------------------------------------------------
Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kulturalnezawiercie@gmail.com

Zdjęcia oraz źródło: Starostwo Powiatowe w Zawierciu
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama