Reklama

Reklama
Reklama

sobota, 18 maja 2019

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Zawiercie – Zapowiedział , że rok szkolny zakończy się wcześniej [ZDJĘCIA]


Morawiecki w Zawierciu

Premier RP Mateusz Morawiecki w sobotę, 18 maja spotkał się z mieszkańcami Zawiercia. Spotkanie rozpoczęło się z kilka minutowym  opóźnieniem i przebiegało w spokojnej atmosferze.


 Premier wygłosił 15 -minutowe przemówienie, w którym m.in.

Powiedział, że dostawał sygnały, iż koniec roku szkolnego jest w piątek 21 czerwca, po przypadającym w tym roku 20 czerwca święcie Bożego Ciała - które jest dniem wolnym. -Premier stwierdził, że rząd w takiej sytuacji chce "postąpić jak najbardziej praktycznie".

- Zrobimy zmianę w rozporządzeniu dotyczącym zakończenia roku szkolnego i zmienimy zakończenie roku szkolnego z piątku na środę. (...) - Jesteśmy praktyczni, funkcjonalnie bliżej ludzi, troszeczkę więcej wakacji. Jeden dzień, przecież wiadomo, że świadectwa będą już powystawiane - powiedział Morawiecki.

Wakacje zaczną się 19 czerwca, w środę, a piątek będzie już wolny - dodał Mateusz Morawiecki, zachęcając jednocześnie młodzież, by na wcześniejsze wakacje przyjechała na Jurę Krakowsko-Częstochowską, w okolice Zawiercia.

Premier mówił także o "wielkich zmianach, które przyspieszyły w ostatnich latach i stały się dostępne dla całego społeczeństwa"

- Nasi konkurenci polityczni mawiali: po co taka polityka społeczna, przecież jak damy pieniądze ludziom, staną się coraz bardziej leniwi, nie będą chcieli pracować. Po co polityka prorodzinna? Rodziny wyjeżdżały na Zachód. Po co polityka repolonizacji firm, przecież kapitał miał niby nie mieć narodowości? Dzisiaj wiemy, że to są bajki - mówił Morawiecki.

- Bo Prawo i Sprawiedliwość nie poddaje się - powiedział Morawiecki. - Jesteśmy konsekwentni i - zgodnie z prawem europejskim - w taki sposób walczyliśmy, że przyznano nam rację. My mieliśmy rację w opodatkowaniu sklepów wielkopowierzchniowych. Polski handel, drobny handel, sklepy rodzinne, małe sklepy - to wszystko jest dla nas ważne - powiedział premier.

Po wystąpieniu, premier poświęcił kilkanaście minut na uściśnięcie dłoni przybyłym mieszkańcom i spotkanie dobiegło końca. Uczestniczyli w nim m.in. Parlamentarzyści, władze Miasta ,Powiatu oraz przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości.

-------------------------------------------------------------
Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kulturalnezawiercie@gmail.com

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama