Reklama

Reklama
Reklama

niedziela, 12 maja 2019

Zakończył się I Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Młodzików o Puchar Starosty[ZDJĘCIA]


Szczekociny

W niedzielę, 12 maja w hali Zespołu Szkół w Szczekocinach odbył się finał I Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Młodzików o Puchar Starosty Zawierciańskiego Gabriela Dorsa.
 Turniej odbywał się przez 3 dni- w 10-12 maja w hali ZS w Szczekocinach, a drużyny podzielone były na dwie grupy A i B.  grupie A znaleźli się: Kadra Województwa Śląskiego, MOS Wola Warszawska, BBTS "Włókniarz" Bielsko Biała, UKS Korona Bełchatów, natomiast w grupie B : Kadra Województwa Świętokrzyskiego, UKS Sparta Volleyball Kraków, Aluron Virtu Warta Zawiercie, UKS Zduńska Wola. Rozgrywki rozpoczęły się w piątek od spotkań grupowych. W sobotę m.in. odbyło się spotkanie Aluronu Virtu Warty Zawiercie z Młodzikami Zaksy, w którym zawierciańscy młodzi siatkarze pokonali Zaksę 2:0.


W niedzielę rozegrano mecze finałowe. Najlepszy wynik i tym samym I Miejsce wywalczyła drużyna Karda Województwa  Śląskiego, zdobywając Puchar Starosty Zawierciańskiego Gabriela Dorsa. Na drugim miejscu uplasowała się Kadra Województwa Świętokrzyskiego, a brąz powędrował  do  UKS Sparty VOLLEYBALL Kraków.
Dodatkowo przyznano także Puchar najbardziej walecznej drużyny, która została ufundowana przez Poseł na Sejm RP Danutę Nowicką. Otrzymała go drużyna UKS AS Zduńska Wola.

Doceniono także najlepszych zawodników:
Najlepszy atakujący – Stanisław Chaciński - MOS Wola Warszawa;
Najlepszy przyjmujący – Mateusz Szpernalowski - Kadra Śląsk;
Najlepszy środkowy bloku – Dominik Mech - Kadra Śląsk;
Najlepszy libero – Maksymilian Granieczny - Kadra Śląsk;
Najlepszy rozgrywający – Jakub Chmura – Kadra Śląsk
MVP Turnieju został Mateusz Jańczyk z drużyny Kadra Świętokrzyska.
Nagrody i dyplomy wręczali Posłowie na Sejm RP Danuta Nowicka i Waldemar Andzel, Gabriel Dors -Starosta Zawierciański, Jacek Lipa – Burmistrz Miasta i Gminy Szczekociny, Tomasz Dzierżanowski – Sekretarz Powiatu Zawierciańskiego, Zbigniew Bryła – Dyrektor ZS w Szczekocinach oraz reprezentujący Aluron Warta Virtu Zawiercie – Jacek Sitarek, Koordynator ds. Szkolenia Młodzieży.
-------------------------------------------------------------
Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kulturalnezawiercie@gmail.com

Zdjęcia oraz Źródło: Starostwo Powiatowe w Zawierciu


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama