Reklama

Reklama
Reklama

niedziela, 2 czerwca 2019

I edycja Miejskiego Dnia Dziecka z Wartą przyciągnęła tłumy dzieci[ZDJĘCIA]

1 czerwca, w święto wszystkich dzieci- tych mniejszych i tych większych , zorganizowano dla nich specjalnie wydarzenia – Miejski Dzień Dziecka z Wartą. Impreza ta rozpoczęła się  od Gry Miejskiej „Podróż za jeden uśmiech” równo o godzinie 10:00.


 Zabawa polegała na przemierzeniu trasy w Parku przy muszli koncertowej. Na trasie czekały na dzieci przeróżne zadania do wykonania. Musiały one m.in. rozpoznać stroje ludowe, ułożyć z puzzli znane budowle, wyłowić z wody ryby, rozpoznać flagi poszczególnych państw, zaadresować pocztówkę, za co otrzymywali pieczątki w swojej Karcie Podróżnika. Podczas zabawy uczestnicy mogli także zdobyć kilka cennych umiejętności, takich jak udzielanie pierwszej pomocy, poznanie numerów alarmowych czy zapoznanie się z mapą połączeń komunikacyjnych w  Zawierciu. Meta gry znajdowała się na boisku przy OSiR, gdzie oprócz certyfikatów i nagród za zebranie wszystkich pieczątek  na trasie „Podróży za jeden uśmiech”, czekała na dzieci kolejna porcja atrakcji- dmuchane zamki, bańki mydlane, gokarty, bitwa na poduszki, pokazy taneczne i wiele innych. 

 

Na pasjonatów służb ratowniczych czekał wóz strażacki, który można było dokładnie obejrzeć. Na korcie tenisowym odbył się także turniej tenisa ziemnego, a punktualnie o godzinie 15:00 na stadionie OSiR odbył się niecodzienny  mecz piłki nożnej. Był to mecz wyjątkowy, gdyż zmierzyli się w nim drużyna Akademii KP Warta Zawiercie z Drużyną Prezydenta. Ale nie tylko to czyniło go specjalnym. Najważniejszym jego celem było spełnienie marzenia 6-letniego Wiktora Nowaka. Chłopiec marzył o zagraniu w piłkę nożną, co niestety przez jego chorobą jest niemożliwe, gdyż porusza się on na wózku. Marzenie to postanowił jednak spełnić Prezydent Miasta Łukasz Konarski , który umożliwił mu rozpoczęcie meczu, wnosząc chłopca na boisko na rękach.  Radości chłopca nie było końca.


Imprezie towarzyszyła także akcja charytatywna „Obudź się Karola”, podczas której zbierano środki pieniężne na rehabilitację poszkodowanej w wypadku Karoliny Bebel, przebywającej obecnie w śpiączce.

 ------------------------------------------------------------
Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kulturalnezawiercie@gmail.com

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama