wtorek, 4 czerwca 2019

Kick Boxing Małpka Zawiercie po raz kolejny na podium z ogromnym sukcesem[ZDJĘCIA]

25 maja w Kłodzku odbyły się II Amatorskie Mistrzostwa Polski WKN oraz Ligi WKN. Wziął w nich udział także klub Kick Boxing Małpka z Zawiercia. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowego Urzędu Miasta Zawiercie.

W zawodach wzięło udział 300 zawodników, z czego Klub z Zawiercia reprezentowało 18 sportowców. W Amatorskich Mistrzostwach Polski zawodnicy przystąpili do następujących konkurencji : semi contact, light contact, konkurencje na macie, w ringu, full contact, K1, Low – kick – Full contact. W K1 oraz Low-kick do 82 kg wystartowali Hubert Marcisz,który został wicemistrzem K1 oraz Sebastian Girek,który wywalczył tytuł Amatorskiego Mistrza Polski K1. Ponadto Hubert Marcisz otrzymał także pas Amatorskiego Mistrza Polski low-kick-full contact.

W kategorii Light contact w wadze +66 kg mistrzem kadetów został Tymoteusz Foryś. W Light contact 30 kg 2 miejsce zajęła Zuzanna Lipowicz. Damian Osys wystartował w kategorii K1 do 93 kg i pokonując wszystkich konkurentów zajął potrójne 1 miejsce. Nieco młodsi zawodnicy klubu wystartowali w konkurencjach WKN- soft stick ( walka na pałki), kopanie w poduchę na czas, tor przeszkód, semi contact.