Reklama

Reklama
Reklama

czwartek, 6 czerwca 2019

Utrudnienia w kursowaniu pociągów Kolei Śląskich na trasie Katowice- Częstochowa[Informacja]

Dworzec Zawiercie

W związku z pracami modernizacyjnymi na odcinku S1, Koleje Śląskie zapowiadają kolejne utrudnienia w kursowaniu pociągów. Największe utrudnienia będą miały miejsce na odcinku Zawiercie – Częstochowa.


 W okresie wakacyjnym pociągi kursować będą tylko po jednym torze – dotyczy to połączeń Zawiercie – Myszków oraz Częstochowa – Poraj. Niektóre pociągi dodatkowo będą jeszcze omijać stację Korwinów ( pojadą okrężną drogą przez Częstochowę Mirów). Ponadto na odcinku Częstochowa Stradom – Częstochowa i  Częstochowa Stradom – Częstochowa Raków od 29 czerwca uruchomiona będzie zastępcza komunikacja autobusowa z uwagi na przekierowanie 4 pociągów do stacji Częstochowa Stradom.


Kolejne zmiany czekają nas od lipca – wówczas komunikacja zastępcza autobusowa pojawi się na trasie Myszków – Częstochowa, ale tylko przy pierwszym pociągu z Częstochowy oraz przy ostatnim do Częstochowy w danym dniu.
Prace remontowe będą prowadzone także na odcinku Będzin – Sosnowiec oraz Katowice Zawodzie – Katowice. Potrwają one najprawdopodobniej do końca czerwca. Może to spowodować opóźnienia  w dotychczasowym kursowaniu pociągów na tej trasie.

W okresie wakacyjny Koleje Śląskie postanowiły uruchomić także kilka dodatkowych połączeń:
pociąg do Zakopanego kursował będzie w tym czasie codziennie, także w weekendy. Pociąg ten od 1 lipca będzie kursował przez Wadowice. Ułatwiona zostanie także komunikacja do Wisły, Ustronia, Żywca i Zwardonia.
Z uwagi na prace remontowe na poszczególnych odcinkach, mogą wystąpić także opóźnienia na pozostałych odcinkach, które nie są obecnie modernizowane.  

 ------------------------------------------------------------
Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kulturalnezawiercie@gmail.com

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama