Reklama

Reklama
Reklama

środa, 10 lipca 2019

Para podająca się za pracowników pomocy społecznej okradła 84-latkę.
We wtorek, 9 lipca, w godzinach południowych w mieszkaniu jednej z mieszkanek Zawiercia pojawiła się para podająca  się za pracowników pomocy społecznej.
Nic niepodejrzewająca kobieta, wpuściła ich do mieszkania, gdyż jak stwierdzili- przyszli dowiedzieć się o jej stan zdrowia. Kobieta została poproszona o udostępnienie dokumentacji medycznej - celem potwierdzenia jej stanu zdrowia. W chwili, gdy staruszka udała się po owe dokumenty, oszustka skradła pieniądze w wysokości 1500 zł.

 

Kobieta szybko zorientowała się,że została okradziono i przekazała policji dokładny rysopis sprawców- oboje byli w wieku ok.50 lat. Mężczyzna miał ok. 170 cm wzrostu, krótkie ciemne blond włosy, ciemne okulary i ciemną kurtkę. Kobieta była niższa, ok. 160 cm, była średniej budowy ciała, a jej włosy były krótkie koloru ciemny blond.

 

Każdy kto tylko jest w stanie pomóc w złapaniu oszustów proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu- osobiście, telefonicznie pod nr 32 6738 255 lub mailowo: kryminalny@zawiercie.ka.policja.gov.pl

 

 Apelujemy także do wszystkich starszych osób, mieszkających samotnie, ale i nie tylko, o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie należy wpuszczać nikogo obcego do mieszkania, szczególnie jeśli to jakaś niezapowiedziana wizyta pracowników instytucji państwowych. W takich przypadkach zawsze możemy poprosić o okazanie legitymacji lub identyfikatora pracowniczego. Można także skontaktować się z daną jednostką i potwierdzić,czy faktycznie taka wizyta miała mieć miejsce.

Natomiast  jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia , że dane osoby mogą być oszustami, należy niezwłocznie powiadomić o tym fakcie policję pod nr 997 lub alarmowym 112.

 

------------------------------------------------------------

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kulturalnezawiercie@gmail.com

 

 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reklama